FAQ

Jak projektujemy
dla Twojego biznesu

Dla kogo?

Pracujemy z każdym, kto potrzebuje pomocy w pokazaniu się w Internecie i chce to zrobić w dobrym, eleganckim stylu. Naszymi klientami są m.in. firmy, organizacje samorządowe, fundacje, organizacje pożytku publicznego, uczelnie i placówki edukacyjne.

Obsługujemy zarówno duże firmy, jak i małe lokalne biznesy i firmy rodzinne lub jednoosobowe. Każdy potrzebuje swojego miejsca w sieci i my to rozumiemy. Zawsze dostosowujemy ofertę do skali działalności. Stoimy twardo w realiach rynkowych. Nie proponujemy rodzinnej firmie serwisu z 25 stronami

Pracujemy także dla osób fizycznych: artystów, adwokatów, lekarzy. Oni najczęściej opierają swoją działalność na promocji i pozycjonowaniu się w Internecie.

Staramy się unikać współpracy z osobami, które lepiej od nas wiedzą, jak ma wyglądać ich serwis. Wychodzimy z założenia, że jak nie jesteśmy piekarzami, to nie idziemy do piekarni uczyć wyrabiania ciasta, my kupujemy bułki.

Mamy świadomość, że znamy się na tworzeniu stron i staramy się, by klienci nam zaufali. Przemawia za takim podejściem nasze doświadczenie i referencje dotychczasowych klientów. Szanujemy opinie i oczekiwania zleceniodawcy, ale to my jesteśmy specjalistami.

Właścicielem zarówno strony, jako adresu www (domeny) oraz projektu graficznego jest zawsze klient, który za to zapłacił. Podstawą wszelkiej pracy jest umowa, którą zawsze zawieramy. Nie pracujemy bez umowy. Ona reguluje wszelkie zobowiązania między stronami. Jeśli ze strony klienta potrzebne jest wsparcie techniczne po wdrożeniu, gwarantujemy je.

Jak to robimy

Zawsze pracujemy na zasadzie projektowej. Wraz z klientem definiujemy potrzeby budowy serwisu, odbiorców oraz metody dotarcia do klientów/użytkowników. To określa dalsze prace i określa zakres potrzebnych narzędzi i technologii. Na tym etapie oczekujemy przygotowania po stronie klienta – opisanie oczekiwań i celu uruchomienia strony.

Określamy założenia graficzne. Lubimy kiedy klient podrzuca nam przykłady stron, które mu się podobają. To ważne, by w tym momencie dobrze wybrać styl i estetykę strony. Tutaj doradzamy nowoczesne rozwiązania, takie, które będą aktualne również za rok, a nie tylko w dniu uruchomienia strony.  Ciągły rozwój Internetu jest tak szybki, ze my dzisiaj projektować powinniśmy na za dwa lata.

Omawiamy funkcje poszczególnych elementów strony, ich działanie i mechanikę.

Na tym etapie dajemy odpocząć klientowi i przygotowujemy pierwsze projekty graficzne strony. Używamy najwyższej jakości grafiki oraz zdjęć, które w obecnej chwili są najlepszą metodą zainteresowania odbiorców treścią na www.

Regularnie konsultujemy postęp prac, tak aby nie musieć potem wracać do zmian graficznych, które często są zależne od siebie. Projekty podstron w formie szablonów wysyłamy do klienta.  Ten etap zamykamy zatwierdzonym projektem graficznym.

Zaufaj naszemu wyczuciu graficznemu. To w tym miejscu najczęściej klient musi zaufać naszemu doświadczeniu!

Akceptacja ustaleń graficznych i funkcjonalnych uruchamia proces wdrożenia strony. Zazwyczaj wykorzystujemy nasze serwery do uruchomienia serwisu, ale nie stoi nic na przeszkodzie, by serwis uruchomić we wskazanym przez klienta innym miejscu. Wówczas jednak musimy posiadać pełne dostępy do serwerów.

Wdrożenie to najdłuższy etap prac nad projektem.

A po uruchomieniu strony

Serwis po wdrożeniu zostaje sprawdzony przez nas oraz wykonane są testy zgodności z technologią RWD. Wprowadzane są poprawki i całość jest oddawana klientowi wraz z uruchomieniem online. Przekazujemy wszelkie dostępy oraz pliki wykorzystane na stronie (grafiki itp. – szczegółowe prawa do ich wykorzystania są określane w umowie).

Strona posiada własny system zarządzania stroną oparty na platformie Worpdress. W cenie większości wdrożeń zawarty jest koszt szkolenia, które przeprowadzamy dla przyszłego administratora strony.

Cała zawartość stronty może być zarządzana przez klienta. Zmieniana, zamieniana, kasowana i dodawana.

Klient ma możliwość dodawania aktualności, zdjęć pojedynczych, galerii zdjęć, a także tworzenia nowych stron w ramach serwisu.

Jako wykonawcy serwisu gwarantujemy półroczny okres gwarancyjny obejmujący działanie strony, aktualizacje użytych pluginów i wszelkie poprawki, które wynikają z błędnego działania systemu. Zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza pierwsze dni od uruchomienia mogą sprawiać pewne kłopoty i pomagamy w takich sytuacjach. Strona jest automatycznie backupowana, co gwarantuje powrót do ew. uszkodzonych przez administratora treści.

Po okresie gwarancji oferujemy również opiekę w ramach serwisu dedykowanego.

Sposób i zakres utrzymywania strony w ramach umowy powdrożeniowej reguluje każdorazowo zapis umowy.

Technologia, WordPress

Wszystkie nasze strony opieramy o jedną z najbardziej popularnych platform do zarządzania treścią na stronach www – Wordpress. Ten wybór jest przemyślany i podyktowany latami doświadczeń, tak ze strony klientów, jak i naszej. Naszym klientom zależy na prostej, ładnej i funkcjonalnej stronie do zarządzania tym, co mają na swojej stronie. Ma to być przemyślane i tak podane, aby samo operowanie na stornie było intuicyjne i szybkie. Te cechy posiada WordPress.

Jest to całkowicie darmowe narzędzie, które aktualizuje się automatycznie i zawiera zawsze najnowsze technologiczne nowinki. Wszystkie znane nam firmy hostujące przestrzeń dyskową, współpracują z wordpress i ułatwiają korzystanie z niego.

W pracy z klientem najczęstszymi pytaniem jest: „A jak będzie wyglądała nasza strona?”.

Rozumiemy to i również dlatego postanowiliśmy wykorzystać Wordpres do tworzenia www. Umożliwia on bowiem implementacje (zastosowanie) gotowych projektów graficznych, które są potem modyfikowane pod konkretne potrzeby klienta. Zaletą takiego rozwiązania jest:

  1. natychmiastowe zobaczenie jak wyglądać będzie finalnie projekt – klient od razu widzi jak działa strona na przykładzie gotowej skórki
  2. możliwość nieograniczonego praktycznie wyboru grafiki i estetyki strony – w internecie istnieją tysiące szablonów, które mogą służyć jako podstawa do tworzenia strony.

Dzięki temu, nasz klient wie co go czeka i nie jest zaskoczony, gdy otrzymuje coś, czego nie zamawiał.

Wielu z naszych klientów chce utrzymywać ze swoimi czytelnikami/klientami stały kontakt. Dlatego prowadzą stronę poświęconą Aktualnościom na stronie lub swego rodzaju blog.

WordPress jest dedykowaną platformą do takich usług i daje nieograniczone możliwości dodawania i kategoryzowania tego typu wpisów. Jest do tego stworzony. To jeszcze jedna zaleta tego systemu.